Home המלצות

המלצות

שלושים אחוז פחות או יותר ממרפאות הגאסטרו בעולם ובארץ מאכלסות מטופלים שיש להם בעיות שאנו קוראים להם פונקציונליות. אלו בעיות אמתיות הם לא ממציאים את כאב הבטן, השלשול והצרבת אבל הכל בסדר אצלם והכל נובע מבעיות של לחצים שגורמים להפרשת חומצות ולהפרשת ייתר של אדרנלין. ברגע שאתה מצליח בדרך שאנו קוראים לה היום מדיטציה להרגיע את זה הם מרגישים מיד שינוי ולא צריכים יותר תרופות וברגע שהגוף מתרגל לשינוי הזה הוא כבר לא יוותר עליו. באיכילוב הייתי ראש האגף הפנימי שכלל תשע פנימיות ותשעה מכונים, שבע בבוקר שם, בלי מדיטציה אני לא יודע איך הייתי עובר את זה. היום כשאנשים אומרים לי שהם לא מתאימים לזה אני אומר להם שזה בעיקר מתאים לאלו שלא מתאימים לזה או שחושבים שהם לא מתאימים לזה כי הם באמת צריכים.

פרופסור רן אורן
מנהל המכון לגסטרו ומחלות קיבה בביה''ח הדסה, עין כרם, ירושלים

המדיטציה הטרנסנדנטלית מאפשרת לי להגיע באופן טבעי למצב של רגיעה נפשית, איזון ושלווה פנימיים. בזמן המדיטציה הטרנסנדנטלית האונות שבמוח, הימנית והשמאלית, הקדמית והאחורית, מתחילות לעבוד בהרמוניה. הסדר שנוצר במוח משפיע על שיפור הזיכרון, פתרון בעיות ויכולת לקבל החלטות. שינוי זה בתפקוד המוח משפיע גם על פיזיולוגיה רגועה, הפחתת לחץ דם גבוה, חיזוק הלב ושיפור כללי בבריאות."

פרופסור משה עירון
רופא פנימי ומומחה ברפואה סינית

אנשים מרגישים לחוצים כתוצאה מעומס של מטלות ועיסוקים. המדיטציה הטרנסנדנטלית מעניקה לי צלילות מחשבתית שמאפשרת לי לקבוע סולם עדיפויות נכון לעיסוקי הרבים. כתוצאה מיישוב דעת ויכולת מיקוד טובים יותר, אני מצליח להיות יעיל יותר והרגיעה והרעננות שאני מרגיש לאחר המדיטציה ממלאים לי את המצברים

ד'ר אלון אשמן
פסיכיאטר

כאשר אני מתרגלת מדיטציה טרנסנדנטלית המתחים בעבודה משפיעים עלי פחות, ולזה יש תועלת מיידית על הבריאות ועל שמחת החיים שלי. אני נהנית יותר מהעבודה, התפוקה שלי רבה יותר ואני מוצאת שקל לי יותר להסתדר עם  השותפים בעבודה. אבל מה שחשוב יותר, אני לא סוחבת את המתח מהמשרד הביתה. יש לי יחסים טובים יותר עם המשפחה ועם החברים ואני נהנית יותר מהחיים."

הלן דורון
מנכ''לית ומייסדת חברה וארגון בינלאומי לחינוך

מניסיוני האישי נוכחתי לדעת כי תרגול סדיר של מדיטציה טרנסנדנטלית, פעמיים ביום במשך 20 דקות בכל פעם, משפר ותורם לחשיבה יצירתית יותר, מפחית את המתחים והחרדות ומביא שקט פנימי שהוא כה חשוב למיקוד טוב יותר בעבודה. בנוסף מצאתי כי לטכניקה הפשוטה והקלה הזו יש השפעה ישירה על צמצום העימותים והגברת הריכוז והיעילות בעבודה."

עו"ד דן שפר

"אני מתרגל מדיטציה טרנסנדנטלית מעל 35 שנה. אני מרגיש רוגע ואני מרגיש בשל לתקוף את כל הבעיות שאני צריך לתקוף במשך היום כי אני עוסק בהרבה מאד דברים מגוונים, במחקרים מאד מורכבים..אין לי ספק שאם יותר אנשים היו עושים מדיטציה כל התרבות שלנו מסביב הייתה נראית אחרת"

פרופסור צבי בן אברהם
מומחה לחקר הים, חתן פרס ישראל

"במהלך 12 השנים האחרונות אני עושה מדיטציה טרנסנדנטלית פעמיים ביום ואני חושב שאי אפשר להשוות את החיים שלי לפני שהתחלתי למדוט לחיים שלי אחרי שהתחלתי למדוט. כל החושים שלי התחדדו, כל המטרות שלי בחיים תפסו כיוונים מאד מהירים ומאד ברורים. הגוף באופן כללי הפך יותר רגוע, הנפש נרגעה היצירה הוכפלה ואולי שולשה…מדובר כאן על משהו מאד פיזי, לא רוחני, לא דתי אין כאן השפעות שבאות מדתות אחרות, לא מיסיונרי, אף אחד לא מנסה להפוך אותך למישהו ששונה מעצמך. פשוט יש בתוכך פולס שנדלק שכולו מלא אהבה, כולו מלא יצירתיות כולו מלא חיים ומישהו צריך לפתוח את הפתח הזה כדי שאתה תרגיש את זה"

מיקי גבע
יוצר וקומיקאי

"דברים קוראים יותר בקלות, הם באים אלי, אני לא צריך להיאבק עליהם כל כך כמו שאני שם לב שאחרים נאבקים. ומבחינה זאת אני מרגיש שהמדיטציה נותנת לי גם שקט, גם אנרגיה, גם שקט נפשי וגם חוסן נפשי. אני מאחל לכל מי שרוצה לעשות את זה שייעשה את זה ושהחיים שלו יהיו משופרים שזה בעצם המטרה של כל העסק"

ששון גבאי
שחקן

"זאת מין צלילה כזאת למין שקט שלא הכרתי, זה שקט שפשוט כמהתי אליו כל הזמן. שווה כל אגורה, שווה כל השקעה של זמן. זה זמן איכות של כל אחד עם עצמו, לעצור את הריצה עם החיים, לעצום עניים עשרים דקות ולהיות עם עצמך. זה כיף לא נורמלי. "

ארנון מוכתר
מבקר פנימי ברשות מקומית גדולה

"אני מסוגלת להתמודד עם דברים, להביט בהם בצורה ממוקדת, לפתור בעיות, זה מוסיף גם אושר ושמחת חיים.  זה גם מוסיף כושר ריכוז והישגים גבוהים יותר וגם שקט שמביא שמחה"

אלה דורון
זמרת, כותבת ומפיקה

"כל מה שאתה מתעסק בו משתפר. היצירתיות שלך מתגברת, המחשבה שלך נעשית יותר חדה, יותר צלולה יותר בהירה. כל מה שאתה עושה קופץ מדרגה, לפעמים כמה מדרגות. כל אדם יכול לעשות את זה, גם את וגם אתה. אם אף פעם לא תנסו את הסופגנייה הזאת לא תדעו, אם תנסו ויהיה לכם טעים תוכלו לאכול אותה ובניגוד לסופגנייה המדיטציה הטרנסנדנטלית היא בריאה"

אלכס קרול
שחקן בתאטרון "הבימה"

"המדיטציה כמדיטציה עוזרת לי להכין את היום. הרווח מההשקעה שלי בזמן הלא גדול הזה שצריך להשקיע הוא הרבה יותר גדול ומה שאני יכול להגיד שבסך הכל כדאי לנסות"

ששי קשת
מנכ''ל ומנהל כללי של תיאטרון "ידיששפיל", שחקן וזמר

"זה שינה לי את החיים, על סמך זה בניתי ביזנס לא קטן וכמובן שכל אחד ששומע אותי מבין שהכסף הקטן יחסית שצריך להשקיע בזה אתה אחר כך תקבל ריבית דה ריבית דה ריבית. לדעתי זאת ההשקעה הכי טובה ונכונה שאדם יכול לעשות, רק צריך לנסות"

אלכס זלצר
מנכ''ל מפעל מזון "ענבי ציון"

רוב המחלות בתקופתנו כמו סכרת, לחץ דם, אכילה כפייתית ומחלות לב באות על רקע של מתחים ולחצים כלומר יש להם רקע נפשי. אנשים כיום מאד לחוצים, לא רגועים ומאד תובעניים. כל זה שוחק את הבריאות, מעלה את לחץ הדם ואת השומנים בדם. כדי למנוע סיבוכים של המחלות האלו הייתי מציע לכל האנשים שמתוחים לתרגל מדיטציה וליהנות מזה

ד"ר חמאד בנדארי
רופא משפחה ומנהל קו'פח כללית